Головна / Ноутбук сам вимикається

Чому ноутбук вимикається?


Мимовільне відключення ноутбука - одна з найпоширеніших проблем, з якою користувачі звертаються в сервісний центр Скайтел. У деяких подібна ситуація виникає під час гри або високого навантаження на ЦП, в інших випадках зв'язати вимикання з чимось визначеним не представляється можливим. Що ж може призвести до подібної поведінки ноутбука? Розглянемо найпоширеніші причини.

 

Засмічення ноутбука пилом
Всі ноутбуки укомплектовані системою охолодження, основне завдання якої - відведення тепла від процесора і відеокарти (в деяких моделях). Представлена ​​вона спеціальним вентилятором (кулером) і радіатором. Тепло відводиться за рахунок постійної циркуляції повітря в системі. При попаданні пилу на решітку і лопаті кулера тепловіддача порушується, що призводить до перегріву центрального процесора і його мимовільного відключення. У деяких випадках шар бруду може досягати 5-10 мм і навіть більше.

 

Існує два варіанти вирішення подібної проблеми:

1. Віддати пристрій в сервісний центр Скайтел. Завдяки наявності всіх необхідних інструментів і досвіду роботи з різними моделями, фахівці швидко почистять ваш ноутбук від пилу і продіагностіруют його на предмет інших поломок.

2. Провести самостійну очистку ноутбука. Такий спосіб вирішення під силу тільки досвідченим користувачам. Все, що вам потрібно - це набір викруток та інструмент для очищення кулера. Ознайомитися з методикою очищення ви зможете в Інтернеті.

 

Вентиляційні отвори перекриті
Вентиляційні отвори зазвичай розміщуються в нижній частині ноутбука. Через них повітря потрапляє в систему охолодження і подається на кулер. При їх закриття виникає перевантаження системи охолодження і, як наслідок, надмірне нагрівання процесора. Перекриття вентиляційних отворів може виникнути при розташуванні ноутбука на колінах, в кріслі, на дивані, на покритті з ворсом.

Існують певні правила, яких слід дотримуватися, щоб не допустити перегріву з цієї причини:

розташовуйте ноутбук виключно на твердій поверхні;

уникайте будь-якої тканини під ноутбуком - крім перекриття вентиляції, вона є відмінним пилозбірником, що також негативно відіб'ється на роботі пристрою;

якщо ваш пристрій, як і раніше перегрівається, то купіть спеціальну підставку під ноутбук - вона має зручний нахил і оснащена додатковим кольором для більшого припливу повітря до ноутбука.

 

Неполадки акумулятора ноутбука
Ноутбук може вимкнутися через проблеми з акумулятором. Виявити цю неполадку дуже легко: під час роботи в режимі «від мережі» явище виникає надто часто визначається, але варто перемкнутися на автономне електрозабезпечення, як пристрій тут же (або через невеликий проміжок часу) вимикається. Середній термін експлуатації акумулятора складає 3-4 роки, тому у виникненні подібної ситуації немає нічого дивного. На необхідність заміни батареї вказують наступні ознаки:

заряд акумулятора відображається некоректно;
індикатор сигналізує про перехід на живлення від батареї;
ноутбук відключається при переході на автономне живлення.
Більш точну діагностику зможуть провести в сервісному центрі Скайтел. Як правило, рішення даної проблеми всього одне - заміна акумулятора. Деякі ноутбуки мають вбудовану батарею. В такому випадку вам доведеться змиритися з повним переходом на живлення пристрою виключно від мережі.

 

Зараження ОС вірусами
Ще одна причина, по якій ноутбук може раптово відключитися - це зараження його вірусами. Деякі вірусні програми призводять до критичних помилок ОС, інші - до сильної перевантаження процесора, внаслідок чого пристрій постійно відключається.