Головна / Розбився тачскрин чи дисплей

Що робити якщо розбився тачскрін або дисплей?


Як ми вже писали раніше, основна причина, по якій звертаються в наш сервісний центр "Скайтел" в Черкасах це ремонт телефонів, айфонів - розбитих скла, розбитих тачскрін (сенсорне скло), розбитих екранів (немає або спотворено зображення).

Коли дисплей не вказує зображення або показує сітку або плями, картинка смикається, тут все зрозуміло і для майстра і для клієнта - потрібно міняти дисплей. І як правило, дисплей пошкоджується на пару з тачскріном (сенсорним склом). Тому міняти доводиться і тачскрін, і дисплей.

В сучасних мобільних телефонах встановлюється дисплейний модуль. Дисплейний модуль це склейка дисплея (екрану), і тачскрін (сенсорного скла) в єдине ціле. Причому склеєні вони не по краях, а по всій площі! Тому змінювати одне без іншого не вийде.

Наприклад, якщо у вас впав телефон і розбилося сенсорне скло (тачскрін), а дисплей показує відмінно картину, все одно доведеться міняти дисплейний модуль, тому що відокремити розбите сенсорне скло і від дисплея і при цьому не пошкодити останній буде складно. Шанс успішно розділити дисплейний модуль всього 50%.

 

 Поділ дисплейного модуля відбувається на сепараторі, який розігріває клей і робить його м'яким. За допомогою спеціальної струни, яка вставляється між дисплеєм і сенсорним склом, обережно зрізається шар клею. Якщо струна зачіпає дисплей, то він пошкоджується. На зображенні зліва пошкоджений дисплей (невдале поділ), праворуч дисплей залишився цілий. Передбачити результат поділу ніяк не можна.

  Але розділити дисплейний модуль, не пошкодивши дисплей це ще пів справи. Після поділу, дисплей необхідно зачистити від залишків клею. Після цього, потрібно склеїти дисплей і сенсорне скло також по всій площі. Ні в якому разі не можна залишати повітряний зазор між сенсорним склом і дисплеєм, як це робили раніше, на старих моделях телефонів. Тут зазор між сенсором і дисплеєм нанмого менше і тачскрін буде залипати з екраном від дотиків. А головний недолік - звузиться кут огляду і впаде яскравість. У сонячну погоду ви взагалі нічого не побачите на такому дисплеї!

    На деяких моделях телефонів є можливість замінити окремо тільки сенсорне скло (тачскрін). Це в основному старі або бюджетні моделі телефонів.

 

Сучасні телефони Samsung (A3, A5, A7, J3, J5, J7, S3, S4, S5, S6, S7, S8, S9), Айфони (iPhone 4, 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6plus, 6s, 6s plus, 7, 7plus, 8, 10) оснащені захисним склом. Сенсор у таких телефонах завдано на дисплей, а скло виконує захисну функцію. Досить часто, навіть якщо після падіння або удару скло сильно пошкоджено, сенсор і дисплей продовжують працювати справно. І в такому випадку можна спробувати замінити тільки скло. Але тут знову ж таки, потрібно застосовувати дороге устаткування і якісні витратні матеріали.

 Деякі "умільці" можуть запропонувати заміну скла за недорогу вартість і наклеють скло на LOCA клей. Такий тип клею вже давно не використовується у виробництві і ремонті дисплеїв, але він не вимагає спеціального обладнання для його застосування. LOCA клей, особливо дешевий, з часом жовтіє, між склом і дисплеєм можуть з'явиться бульбашки, підсвічування дисплея може бути залита цим клеєм при заміні скла.

     В даний час для склеювання скла з дисплеєм використовують OCA клей (плівку). Щоб зробити склейку скла з дисплеєм, необхідний ламинатор і сепаратор для видалення бульбашок повітря між склом і дисплеєм. Тільки так вдається домогтися якісної склейки без бульбашок.

  На телефонах Samsung серії EDGE бічні сторони дисплея закруглені, тому відокремлювати скло від дисплея за допомогою струни і сепаратора не можна. Для цього потрібна морозильна камера, в якій відбувається охолодження до -150 градусів за Цельсієм.

 

Низька температура руйнує клей і скло легко відділяється від дисплея. Потім необхідно зачистити дисплей від залишків клею і приклеїти нове скло на спеціальному обладнанні.

   Заміна тільки скла на телефонах Samsung, Apple iPhone, сенсорного скла на сучасних телефонах (Xiaomi, Meizu, Lg, Sony Xperia, Asus Zenfone, і ін.) За вартістю виходить дешевше, ніж заміна цілого дисплейного модуля. Але щоб якісно і з гарантією замінити скло або тачскрін, потрібне дороге обладнання і качесвенно витратні матеріали. Далеко не в кожному сервісному центрі все це є, і якщо вам пропонують заміну тільки скла або сенсора, поцікавтеся, чи буде гарантія на роботу? Вона повинна бути не менше 3 місяців. За цей час, якщо заміна скла була проведена кустарним способом, Loca УФ клеєм, дисплейний модуль може почати розклеюватися, жовтіти, з'являться повітряні бульбашки, а сенсор може відмовити на деяких ділянках або повністю.