Головна / Розбився екран на ноутбуці

Що робити, якщо розбився екран ноутбука?


Екран - одна з найбільш дорогих частин ноутбука. Тому якщо ноутбук впав на підлогу, на нього хтось сів або просто вдарив, то з великою часткою ймовірності матриця такого пристрою покриється павутиною (тріщинами), і виникає логічне запитання - що робити ?!

Екран - це іншими словами є матриця.

 

Найпростіший напрошується відповідь - викинути розбитий ноутбук і купити натомість новий. Розглянемо можливі варіанти дій.

Ноутбуки бувають різні: з діагоналлю екрану від 11 до 17 дюймів, з глянцевими і матовими матрицями, з сенсорною поверхнею або без неї. Відповідно, ціна питання може серйозно коливатися: якщо звичайну найпоширенішу глянсову матрицю 15.6 "можна придбати від 100 $, то 13-дюймовий тачскрін обійдеться мінімум удвічі дорожче.

 

Якщо ви зіткнулися з розбитим екраном ноутбука, потрібно відразу визначитися, що робити:

Продавати ноутбук на запчастини
Замінити матрицю в сервісному центрі
Замінити матрицю самостійно
Найбільш цивілізований варіант - віднести ноутбук з розбитою матрицею в майстерню Скайтел. Фахівці замовлять потрібну матрицю, встановлять і зберуть всі як і було. Заодно можуть виконати і інші роботи, наприклад, чистку від пилу, заміну термопасти і т.п. Єдиним мінусом цього варіанту може послужити кінцева ціна: Як правило це дорого, оскільки сама матриця коштує не дешево і плюс робота.

 

Якщо руки у вас не гаки, а з технікою і електронікою ви спілкуєтеся на ТИ і у вас є необхідні інструменти та обладнання то всі роботи по відновленню екрану можна виконати без майстерні. Потрібно розібрати ноутбук, купити аналогічну матрицю (дивіться маркування на старій матриці) і після все зібрати щоб працювало. Якщо ви прийняли рішення все таки самостійно замінити матрицю то ознайомтеся з некоторими порадами. Саме тут на жаль написати що то складно оскільки існує безліч ноутбуків і їх модифікацій.