Головна / Пролилась вода/пиво/чай на планшет

Що робити якщо на планшет пролилася вода, пиво, чай.


Вплив рідини на будь-яке сучасне мобільний пристрій часто призводить до його виходу з ладу. І особливо часто з проблемою потрапляння води в гаджет стикаються власники планшетів. Для цього устаткування вода (особливо, морська) особливо небезпечна, оскільки вона призводить до корозії і іншим незворотних змін внутрішніх елементів. А тому якщо ваш планшет впав у воду, слід негайно провести заходи щодо його «реанімації», а після замовити чистку девайса в сервісному центрі Скайтел.

 

Що робити, якщо в планшет потрапила вода
Ситуації, коли гаджет піддається негативному впливу вологи, можна розділити на дві категорії:

 • В роз'єми, на корпус або екран потрапили окремі краплі (наприклад, під час дощу або снігопаду).
 • Власник впустив планшет в воду з повним або ж частковим зануренням устаткування.

І в тому, і в іншому випадку слід звернутися за допомогою до майстерні. Деякі користувачі вважають, що потрапляння окремих крапель води не призводить до серйозних проблем. Однак в дійсності на корпусі можуть залишитися плями, а також рідина цілком може просочитися в сам гаджет і доторкнутися до небезпечних на окремих ділянках схем. Якщо ж обладнання впало в ванну, раковину або калюжу, важливо знати, що робити не рекомендується, якщо в планшет потрапила вода:

 • відразу ж включати пристрій;
 • натискати будь-які кнопки;
 • трясти обладнання або бити по його корпусу;
 • дути в роз'єми.
 • Та все це може привести до того, що рідина проникне ще глибше.

 

Які несправності можуть виникнути
Попадання води в планшетний комп'ютер може стати причиною найрізноманітніших негативних наслідків. При цьому явні поломки можуть з'явитися не миттєво, а через деякий час після форс-мажору.

Якщо власник планшета залив його водою, можуть спостерігатися такі види поломок:

 • прилад не вмикається;
 • пропав звук через вихід з ладу динаміків;
 • з'явилися білі плями або смуги на екрані (найчастіше це відбувається після того, як вода потрапила безпосередньо під екран);
 • відсутня підсвітка;
 • батарея стала погано тримати заряд.

Всі ці несправності, як правило, виникають в результаті попадання води на струмопровідні елементи та виникнення корозії, попередити збої в роботі девайса можна за допомогою чистки в сервісному центрі. Також майстер проведе діагностику гаджета і при необхідності зробить заміну вже вийшли з ладу,.


Якщо ви шукаєте інструкцію про те, як висушити планшет від води, можна слідувати таким рекомендаціям:

Перш за все, вимкніть пристрій і вийміть акумулятор (можливо, для цього планшет доведеться розібрати). По можливості, витягніть карту пам'яті і від'єднайте знімні частини, якщо вони легко знімаються.

Максимально ретельно протріть девайс, особливо, проміжки між кнопками і корпусом і всі порти. Для цих цілей відмінно підходить безворсовое рушник.

Якщо ви пролили на гаджет не воду, а іншу рідину (чай, сік, каву, пиво, вино, молоко), протріть виявлені плями спиртом або дистильованою водою. Напої з вмістом цукру особливо небезпечні, оскільки руйнують елементи пристрою.

Розпочніть просушуванню. Для цього є кілька методів:

помістити прилад і всі його частини на 72 години в чохол на блискавки, поклавши туди ж кілька пакетиків з влагопоглотителем (силікагелем);

насипте в невелику ємність звичайний сухий рис і покладіть в нього планшет мінімум на 12 годин, сушити слід при кімнатній температурі;

розмістіть девайс в сухому теплому місці, наприклад, під включену настільну лампу, і почекайте 1-2 дня.

Останній спосіб вважається найбільш дієвим, хоча і займає тривалий час, оскільки і силікагель, і рис швидко насичуються вологою, а тому швидкість її вбирання за допомогою цих абсорбентів поступово знижується. В результаті доведеться хоча б кожні 2 години перевертати планшет на протилежну сторону або ж замінювати речовина. А ось використовувати фен для сушіння приладу настійно не рекомендується, оскільки гарячим повітрям можна розплавити різні чутливі шлейфи приладу.

Зберіть гаджет і перевірте його працездатність. Якщо після всіх маніпуляцій втоплений планшет не включається або ж включається, але працює з перебоями, не обійтися без відвідування сервісного центру. До речі, настійно рекомендується відвідати СЦ навіть в тому випадку, якщо прилад після сушки заробив коректно: вода могла проникнути в певні елементи обладнання, що з часом призведе до їх корозії та повного виходу девайса з ладу. Якщо ж вчасно звернутися за допомогою до фахівця, практично всіх негативних наслідків впливу води на обладнання можна уникнути.