Головна / Пролилась вода/пиво/чай на ноутбук

Що робити, якщо пролили рідина на ноутбук або клавіатуру?


Кілька простих кроків з порятунку вашого пристрою, в яке потрапила рідина.

 

Ненароком пролита рідина часто стає причиною поломки улюбленого пристрою. Що робити, якщо ви раптом пролили на ваш ноутбук воду, пиво, колу, чай або кава? Пролита рідина небезпечна відразу декількома ускладненнями: від короткого замикання, якщо не знеструмити і не вимкнути комп'ютер, до повільної, тривалої корозії нутрощів ноутбука. Пропонуємо покрокову інструкцію для порятунку залитого ноутбука.

 

Пролив воду на ноутбук: 3 термінових кроку
1. Обесточьте ноутбук і витягніть батарею
З того моменту, як ви пролили рідина, рахунок пішов на секунди. Забудьте про умовності і коректне завершення роботи Windows, дані можна буде відновити, а ось ноутбук ризикує назавжди відправитися на звалище. Сміливо висмикуйте шнур і витягуйте з нього батарею. Це зупинить руйнування, пов'язані з процесом електрохімічних реакцій.

Простого відключення від мережі буде недостатньо, тому обов'язково витягніть акумуляторну батарею. Це потрібно для того щоб убезпечити материнську плату, на якій, навіть після виключення ноутбука, працюють схеми живлення.

 

2. Вимкніть периферійні пристрої
Тут все просто, якщо до ноутбука підключені принтер, жорсткий диск, флешка або в приводі завалявся диск, то їх треба витягнути.

3. Протріть рідина з корпусу ноутбука
В даному випадку все залежить від обсягу пролитої рідини. Якщо обсяг «розливу» невеликий, не більше 20-30 мілілітрів (приблизно 1/7 склянки):

переверніть ноутбук, щоб рідина не проникла далі вглиб корпусу
швидко протріть корпус підручними матеріалами (підійде будь-який хустку або паперовий рушник).
Якщо обсяг «трагедії» виявився значніше: поверніть ноутбук на ребро так, щоб вентиляційні отвори виявилися внизу, і акуратно струсіть його, щоб злити якомога більше води.

 

Що робити далі?
Тепер у вас є якийсь час на роздуми. Не потрібно пробувати включати пристрій і перевіряти, чи працює воно! Швидше за все, воно буде працювати, але також імовірно, що ваш комп'ютер помре в найнесподіваніший момент, забравши з собою цінну інформацію.

По-перше, вам слід відразу змиритися з тим, що ви не будете користуватися залитим ноутбуком мінімум 1-3 дні. По-друге, потрібно оцінити масштаб трагедії - серйозність ушкодження залежить від того, яку рідину ви пролили на клавіатуру або ноутбук. Розглянемо руйнівної шкоди популярних рідин.

вода
Якщо ви залили ноутбук водою, то вона може дістатися до будь-яких елементів всередині пристрою, включаючи материнську плату, що може призвести до втрати пристрою. Вода хоч і слабкий, але електроліт, може призвести не тільки до короткого замикання, а й викликати повільну, але вірну електрохімічної корозії. Однак це відносно нешкідлива рідина, тому шанси на порятунок пристрою досить великі.

Чай, кава, пиво, напої з цукром або молоком
Якщо ви пролили на ноутбук чай, кава, пиво, напій з цукром або молоком, то справи йдуть гірше, так як всі вони містять в складі різні кислоти. Наприклад, чай являє собою комбінацію величезної кількості речовин, частина яких, наприклад, танін, мають кислу реакцію. Якщо пролити солодкий напій на клавіатуру, то після її висихання залишиться липкий цукровий слід, і клавіші будуть залипати.

До слова, улюблене багатьма пиво також містить ряд, нехай і слабких, але кислот. Як правило, пристрої, занурилися в пиво, нормально функціонують кілька місяців, через що власники пристроїв помилково думають, що проблема минула. Згодом материнська плата або жорсткий диск руйнуються під дією хімічних елементів, присутніх в пиві.

Варто побоюватися і соків: вони досить агресивні, тому що теж містять кислоти, наприклад, лимонну або фруктову.