Головна / Ноутбук включається, але немає картинки та підсвітки

Не включається екран ноутбука


Ноутбук працює, екран не включається - проблема, з якою досить часто доводиться стикатися користувачам цих мобільних пристроїв. Зовнішні прояви виглядають так: загоряються світлові індикатори, запускаються вентилятори, працює жорсткий диск, завантажується операційна система, тобто ноутбук включається, але екран темний, зображення не з'являється. Причин виникнення цієї проблеми може бути декілька, визначити її точно фахівці сервісного центру Скайтел можуть тільки після здійснення діагностики.

 

Чому не включається екран ноутбука?

Однією з найбільш поширених причин відсутності зображення і чорного екрану є несправність підсвічування. В цьому випадку винуватцем може бути лампа підсвічування матриці або інвертор. Крім цього несправність матриці може бути викликана виходом з ладу дешифратора і пошкодженням шлейфу. У тому випадку, якщо зображення на екрані немає, але екран не чорний, а світлий, проблема також може полягати в контактах або шлейфі матриці. Однак важливо пам'ятати, що, якщо дисплей вашого портативного ПК не світиться після запуску, це ще зовсім не обов'язково означає, що несправна саме матриця. Так само ймовірні проблеми з відеокартою, материнською платою. Точне місце поломки і її конкретного винуватця наші експерти назвуть вам, протестувавши ваш пристрій.

 

Що робити, якщо немає зображення?

Визначити причину, по якій екран ноутбука залишається темним після включення, може допомогти підключення зовнішнього монітора. Якщо це не спрацьовує, джерело проблем майже напевно криється в відеокарті. Усунення несправності відбувається за допомогою заміни відеочіпа або повної заміни материнської плати. А якщо екран зовнішнього монітора нормально функціонує, значить, причина точно не в відеокарті. Потрібно перевірити шлейфи, контакти і саму матрицю. Найчастіше несправність виявляється на цих етапах. Крім цього причинами непрацюючого екрану можуть бути активація зовнішнього дисплея (не спрацювало автоматичне перемикання назад); кнопка відключення підсвічування, яка в окремих моделях відключає і монітор; вибитий запобіжник живлення і ін.